Hafızayı Güçlendirmek İçin Bol Su İçin

Hafızanın güçlü olması ve etkin kullanıma sahip olması günlük yaşam için son derece önemli olup aynı zamanda iş hayatında daha büyük başarılara imza atabilmek içinde gereklidir. Beynin hafızanın güçlü olması için ise ihtiyacı olan birçok farklı şeye nazaran en çok ihtiyacı olan ise sudur. Beynin ihtiyacı olan karbonhidrat mineral ve vitaminlerin yanı sıra büyük bir kısmını oluşturan suya gereksinimi en fazladır.

su içmek

su içmek

Odaklanma Zorluğu ve Baş Ağrısının Sebebi, Susuzluk

Özellikle sıcak havalarda yaşana odaklanma sorununun temelinde beyinde oluşan sıkıntılar yatar. Bu sıkıntı terleme ile atılan suyun geri kazanılmaması durumunda yaşanır. Bunu yanın sıra baş ağrısı da susuzluğun bir diğer sebebidir. Uzmanlara tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre bedensel ihtiyacın yanı sıra beynin aşırı derece de suya ihtiyacı vardır. Günlük olarak tüketilmesi gereken suyun yetişkin bir insanda iki buçuk ile üç litre arası olması gerektiğine değinen uzmanlar özellikle arıtılmış ve bekletilmiş olan suların diğer sulara nazaran daha sağlıklı olduğuna da değiniyorlar.

su

su

Sağlıklı ve hijyenik su tüketimine de önem verilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar günlük su tüketimini özellikle yaz aylarında artırmanın faydalı olacağına odaklanmaya destek olacağına değiniyorlar. Bunun yanı sıra unutkanlığın oluşumuna sebep olan durumları ortadan kaldırması ile de bilinen suyun düzenli olarak tüketilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.