Hamileliğin Faydaları

Hamilelik bir kadının yaşayabileceği en güzel duyguların başında geliyor. Bir bebeğe sahip olmak, ona olan yakınlığı ve bebeğini içinde hissetmenin tarifsiz mutluluğu kadınların psikolojisine kesinlikle iyi geliyor ve hayata karşı pozitif olmalarını sağlıyor. Bunun yanında hamileliğin kadın sağlığına ciddi faydaları da var. Hamilelik yalnızca bebek sahibi olmayı değil; sağlıklı bir vücuda sahip olmayı da sağlıyor.

Hamilelik faydaları

Hamilelik faydaları

Hamileliğin Faydaları Nelerdir

Genellikte hamileyken ilişkiye girmekten bebeğe zarar verir inanışıyla kaçılsa da kadınlar için seksi en zevkli kılan zamanlar hamileliğin 4. ve 6. ayları arasındaki zamandır. Bu zamanlarda Kadının pelvik bölgesindeki kan akışı artar ve bu da daha çok hassasiyet daha kolay orgazm anlamına gelir. Bir diğer fayda adet sancılarının azalması ya da tamamen kaybolma ihtimalidir. Doğumdan sonra kadının adet döngüsü değişir ve bazı kadınlar bu yeni döngüde ağrı çekmemeye başlarlar.

Hamilelik faydaları

Hamilelik dönemi faydaları

 

Hamilelik bir süre tüm zararlı alışkanlıklara mola vermek demektir. Alkol ve sigaradan uzak durmanın yanında sağlıklı beslenme de hamilelik döneminde başlar ve bu dönem sizin hayatınızı düzene sokmanız için bir fırsat olabilir. Hamileliğin sağlık için en önemli faydalarından biri kesinlikle yumurtalık ve meme kanseri riskini azaltması. Hamilelik döneminde yumurtlamanın durması yumurtalık kanserine; 3 aydan uzun süre emzirme ise meme kanserine karşı koruyucu etki gösteriyor.

Hamilelik yararları

Hamilelik yararları

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.