Hamilelikte Aromaterapi Yağlarından Faydalanın

Her kadın hamile olduğunu öğrendiği anda farklı heyecanlara ve endişelere kapılır. Hamilelik her ne kadar da kadınlara bahşedilmiş müthiş bir mucize olsa da, hamileliğin her ayı birbirinden farklı geçebilir.

gebe

gebe

Hangi Yağ Hangi Şikâyetinize İyi Gelir?

Bazı kadınların hamilelik süreçleri sağlıksal sorunlarla geçerken, bazı kadınlar çok da ciddi olmayan ama günlük yaşantılarını etkileyen rutin problemler yaşayabiliyor. Mesela hamileliği ilerleyen aylarında sırt ağrıları çok sık rastlanılan bir sorundur. Bu ağrılar için limon ya da melez lavanta yağlarından faydalanabilirsiniz. Ancak bu yağları direkt olarak değil seyrelterek kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

hamile

hamile

Hamileliğin bir diğer sıkıntısı olan kabızlık için ise, mandalina, karabiber ya da Alman papatyası yağlarından faydalanabilir şişkinlik ya da gaz şikâyetleriniz için de tatlı rezene, zencefil yağlarını tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra mide yanması ya da sabah bulantıları gibi sıkıntılar yaşıyorsanız zencefil ve lavanta yağları tam size göre demektir. Lavanta yağının aynı zamanda cilt çatlaklarına ve kramplara da iyi geldiğini unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir