Hangi Diyetler Daha Etkilidir?

Hepimizin bildiği üzere diyetler günümüzde bazı diyetisyenlerin söylemleri ile, bazı uygulayıp yarar görenlerin bulgularıyla, kulaktan kulağa çoğalarak çeşitlenmiştir. Her ne kadar fazla diyet çeşidi bulunmuş olsa da her insanın metabolizma işleyişi farklıdır. Bu nedenle doktor kontrolünde diyet listesi oluşturulmalı ve uygulanmalıdır. Günümüzde bu diyet çeşitlerinden özellikle kadınların fazlaca uygulamaya çalıştığı “Karatay Diyeti” en popüler olanıdır.

diyet şekilleri

diyet şekilleri

Öncelikle bu diyetin nasıl yapıldığından bahsedelim. Bu diyette öncelikle ekmek, börek, kek, poğaça gibi unlu mamuller kesinlikle yasak. Aynı zamanda karbonhidrat oranı fazla olan yiyeceklere, çerezlere,  bisküvilere de yer verilmiyor. Akşam saat 19.00-20.00 arası sağlıksız besinler tüketilmemesi öneriliyor. Akşam 21.00-00.00 arası ise sadece ılık bir bardak süt yada bir kase yoğurt yemenin faydalı olacağını söyleyen “Karatay Diyeti” günde ara öğünler dışında ana öğünün sadece iki kez yapılması gerektiğini vurguluyor.

ofiste diyet

ofiste diyet

Sadece Karatay Diyeti mi? Demeyin !

Bu diyet çeşidinden sonra ise sırayı Dukan Diyeti çekiyor. Karatay kadar kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan bu diyet çeşidinde her şey aşama aşama gelişiyor. Küçük alıştırmalardan sonra yavaş yavaş dozu arttırılan bu diyette uzun süre uygulanıldığında ve sabredildiğinde başarılı sonuçlar almak mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.