Hayatınızı Değiştirecek 5 Cümle

Hayatınızı değiştirebilecek cümleler, cesareti, dürüstlüğü ve soyluluğu yücelten ifadelerdir. Kendinizi tanımaya, anlamaya ve kim olmak istediğinizi hatırlamaya çağırıyorlar. İlk anda sıkıcı görünebilirler, ancak sizi daha güçlü kılacak temel değerler içeriyorlar.

  • Yalnız kalmak sizi yalnız hissettiren biriyle olduğundan daha kötü değildir.

Robin Williams’ın bu sözü iyi bir eş, ortak veya arkadaş seçmenin ne kadar önemli olduğunu dramatik bir biçimde anlatıyor, değil mi? Belki de, yalnız kalmayı öğrenmeliyiz, çünkü bu, duygusal bağımlılıktan kaçınmamıza yardımcı olacak ve zararlı sonuçları engelleyecektir.

düşünmek

düşünmek

  • Geçmişin hatası, geleceğin bilgeliği ve başarısıdır.

Yanlış yapmanın zayıflık olduğuna inanan birçok kişi hatalarını kabul edemez. Küçük çocuklar yürümeyi öğrenene kadar sürekli düşmelidirler. Aynı şey yetişkinler için de geçerlidir. Dale Turner’ın önerdiği gibi başarı için yenilgiye düşmek ve kabul etmeyi öğrenmek gerekir.

  • Kendinizi sevmek ebedi bir sevginin başlangıcıdır.

Oscar Wilde, birbirimize saygı ve anlayışla yaklaşmanın gerekli olduğuna inanıyordu. Bu da kendinle barışık olmaktan başlıyor. Bedeninize ve ruhunuza özen gösterin ve kimsenin size değersiz olduğunuzu söylemesine izin vermeyin.

hayat

hayat

  • Sevdiğiniz şeyi bulun ve sizi öldürmesine izin verin

Bu motivasyonla ilgili ifade, Charles Bukowski’den geliyor. Tutkulu olduğunuz bir şey sizi hayata bağlar, ancak takıntı insanı öldürür. Bir şey tarafından teşvik edilmek çok yararlıdır, fakat hayatınızın diğer yönlerindekileri görmezden gelmeyin.

  • Düşmanınız yoksa hiç bir şey için savaşmadığınız anlamına gelir

Winston Churchill’in cümlesi, kararlılığın dengesine işaret ediyor. Gerekli olduğunu düşündüğünüz erdemler için savaşın. Her zaman sizinle aynı fikri savunan insanlar olmayacaktır. Onlara saygı gösterin, ancak asil olduğuna inanıyorsanız amacınıza müdahale edilmesine izin vermeyin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir