Hayatınızı Nasıl Düzene Sokabilirsiniz?

Hayatınız boyunca içinde bulunduğunuz düzensizlik durumu ilk bakışta biraz hoş ve tatlı bir süreç gibi gözükse dahi uzun vadede hayatınızın tamamını ele geçirdikten sonra her noktada sıkıntı yaşayabileceğiniz bir durum haline gelebilir. İş hayatınız, ilişkileriniz, hobileriniz, eğitiminiz ve keyifli geçirdiğiniz zamanların tamamı düzensiz hayat tarzınızdan dolayı zarara uğrayabilir.

not almak

not almak

Bu konuda en çok dikkat etmeniz gereken nokta hedeflediğiniz düzenli hayatın hangi amaç için yaşanmak istediği olmalıdır. Düzenli hayatınızın bir amacı olmazsa motivasyon kaybı yaşayarak kısa bir süre sonra eski düzensiz hayatınıza geri dönersiniz. Bu yüzden öncelikle kendinizi adayabileceğiniz bir alan belirleyerek bu alanda ilerlemeyi ve daha başarılı olmanın yollarını aramalısınız.

Alkol ve Sigarayı Bırakmak

Genel hayatınız üzerinde etkisi büyük olacak olan bu düzenli yaşamın dağınık, kirli ve dikkatinizi dağıtacak yaşam alanlarında gerçekleşmesi de mümkün değildir. Karar aldığınız andan itibaren önce yaşam alanlarınızı düzenli hale getirerek baştan aşağıya toparlayın. Böylelikle motivasyon kaybı yaşamanızın da önüne geçerek daha motive edici bir ortam yaratmış olursunuz.

sigarayı bırakmak

sigarayı bırakmak

Alkol ve sigara gibi maddelerin kullanımı hayat düzeninizi bozmakla kalmayıp aynı zamanda sağlığınızı da kötü yönde etkiler. Alkolü ve sigarayı hayatınızdan tamamen çıkartamıyorsanız bu iki zararlı maddeyi önce günlere yayarak az tüketmeye başlamalı daha sonra da tamamen bırakmayı denemelisiniz.

alkolü bırakmak

alkolü bırakmak

Gelecek planlarınızı yazılı şekilde bir yerlere not ederek hayatınızın düzeni konusunda daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Hedeflerinizi tamamladıkça üzerlerini çizerek yeni hedefler için ilk adımları atmaya başlayacak ve başarısız olduğunuz hedefleriniz üzerinde düşünerek onları da en kısa süre içerisinde halledeceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.