Her Mevsim Yapılabilecek Etkinlikler

Her mevsim kendince güzel, her mevsimin içinde aman bitsin dediğimiz anlar da var, keşke hiç bitmese dediğimiz anlarda.

Kimi ilkbaharı, kimi tam tersi sonbaharı, kimi yaz aylarının enfes sıcaklarını, kimilerimiz ise kış aylarını seviyor ve tüm bu mevsimlerin her birinde kendince yapılabilecek şeyler. İşte biz de bu yazıda ana hatları ile bunlara bakacağız.

kamp

kamp

  • İlkbahar: Tüm mevsimler içinde masumiyeti simgeleyen bir aydır ilkbahar, soğuk kış günlerini, gri havalar yerini açık günlere bırakır ve insanın içine de ister istemez bir umut doğar. İşte böylesi pozitif olduğumuz dönemlerde insanların yapabileceği şeylerin başında kısa günübirlik kaçamaklar, kış döneminde yorulan vücudun kendine gelmesi için sauna, fin hamamı, peeling gibi eylemler, uzun yürüyüşler ilk anda söylenebilecek olanlar.
  • Yaz: Yaz ayları tatil demek birçoğumuz için, o yüzden de ilk akla gelen elbette şöyle güneşin karşısında kumların üzerinde güneşlenmek ve denize girmek. Ama bunun dışında da yani bu rutinin dışına çıkmak için yaz dönemi yapılan konser etkinliklerine gidebilir, açık hava festivallerini takip edebilirsiniz.
kayak

kayak

  • Sonbahar: İçinde melankoliyi ve hüznü barındıran bu mevsimde yeni gösterime giren filmleri izleyebilir, kültür turlarına çıkabilir, yağmur altında saatlerce ıslanabilir, okumayı hep ertelediğiniz kitapları okuyabilir, belki de bu mevsime çok yakışan Prag, Viyana gibi kentlere kısa süreli geziler yapabilirsiniz.
  • Kış: Alternatif çok değil mi? Kar topu oynamak, kestane pişirmek, kardan adam yapmak, özellikle sömestr tatilinde kayak yapabileceğiniz bir yere tatile gitmek.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir