İnstagram’dan Bilgisayara Resim İndirme

Diğer sosyal paylaşım ağlarına göre İnstagram en büyük resim paylaşma platformu olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Teknoloji ve internet kullanıcılarının büyük bir ilgi ile kullanmakta oldukları İnstagram sosyal ağı üzerinde anında resim paylaşımlarında bulunabiliyor. Bu bazı durumlarda kullanıcının kendi sistemlerinde veya cihazlarında yedeklerin dahi bulunmamasına neden oluyor.

 

İnstagram’ dan Bilgisayara Resim İndirme

İnstagram’ dan Bilgisayara Resim İndirme

İnstagram’ da Resimler Doğrudan İndirilemiyor

 

İnstagram

İnstagram

Bu durum resimlerin kaybedilebilmesiyle sonuçlanabileceğinden kesinlikle cihaza ya da bilgisayara yedeklerinin İnstagram platformundan alınması gerekiyor. İnstagram yedek alınması yani resimlerin bilgisayara kaydedilebilmesi farklı kaydet seçeneği ile mümkün değildir. Bu yüzden Google Chrome web tarayıcısında İnstagram’ dan açacağınız bir resmin üzerinde sağa tıklayarak öğeyi denetle seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Bu noktada açılan geliştirici ekranı içerisindeki kodlar kafanızı karıştıracak gibi görünse de hemen pencerenin ortasında İnstagram adresi ile başlayan ve .jpg ile biten bir link bulunuyor. Bu linki yeni sekmede açtıktan sonra resim karşınıza çıkıyor. Burada standart bir şekilde üzerine sağ tıklayıp, resmi farklı kaydet seçeneği ile bilgisayara indirebilmek mümkündür. Böylece İnstagram hesabınızdaki resimlerin yediğini bilgisayarınıza alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.