İnstagram’da İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

Teknolojinin gelişmesi ile günlük hayatımızda çok fazla değişiklik oldu. Eskiden hiç aklımıza bile gelmeyen şeyler popüler kültürün de etkisi ile şimdinin vazgeçilmez etkinlikleri oldu. Bunun en başında da fotoğraf çekmek ve bu çekilen fotoğrafları paylaşmak geliyor. Fotoğraf çekmek ayrı, her fotoğrafı paylaşmakta daha ayrı bir hobi haline geldi.

instagram

instagram

Sosyal medyanın dev platformu olan İnstagram bu popüler kültürün en büyük ilgi odağı oldu. Dünyanın her yerinde yüz binlerce kullanıcı fotoğraf çekip paylaşma yarışına katılıyor. Birçoğu da böylelikle fenomen olmayı planlıyor. Peki İnstagram’da nasıl fotoğraflar fenomen olmaya layık? Elbette her fotoğraf bu kervana katılamaz. Ancak bazı yollardan geçerseniz siz de güzel fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

Filtrelemeye Dikkat

Öncelikli olarak fotoğraf çekerken odak noktası belirlemeyi unutmayın. Odak noktasını belirledikten sonra görüntü daha net bir hal alacak ve böylelikle fotoğrafta bulanıklık olmayacak. Bir diğer aşama da çekilen fotoğrafları filtreleme, değişik efektler vermedir. Gerçi İnstagram fotoğraf paylaşmadan önce bu imkanı sunuyor ama yine de değişik uygulamaların bu gücünü de kullanmak gerekir.

instagramla fotoğraf çekmek

instagramla fotoğraf çekmek

Eğer selfie tutkunlarından biriyseniz açıya dikkat etmeniz gerektiğini bilin. Direkt olarak karşıdan çekmek yerine kolunuzu kaldırarak farklı açılardan yararlanın. Son zamanların modası da kameraya bakmadan poz vermek. Siz de bu trende katılabilirsiniz. Bakış açınızı değiştirir, yaratıcılığınızla birleştirirseniz herkesten farklı olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir