İnternet Âleminde Adınızı Koruyun!

Günümüzde internet ortamında itibarınızı korumak için yapmanız gereken pek çok şey vardır. Özellikle her gün sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile paylaşım yapıyorsanız ve sayfa beğeniyorsanız dikkat edeceğiniz şeyler artıyor demektir. Örneğin: kendinize ait bir sayfa açtıysanız bir süre sonra bu sayfadan sıkılmayacağınıza emin olmalı ve bu durumu göz önünde bulundurarak girişimlerde bulunmalısınız. Aksi takdirde sitenin sizin adınızı kullanarak izinsiz yaptığı paylaşımlar sizi zor durumda bırakacak nitelikler taşıyabilir.

İnternet Âleminde Adınızı Koruyun!

İnternet Âleminde Adınızı Koruyun!

Alan Adınızı Satın Alma

Kişisel itibarınızı korumak ve itibarınızın kaderini değiştirmek yalnız sizin elinizde… Yıllar önce yapılan bir talihsizliğe dikkatinizi çekersek ünlü sanatçılardan biri olan Mustafa Sandal kendi sitesini açmak istemiş fakat sitesini açtıktan sonra kendi ismi ile aynı isimde bir site daha olduğunu görmüş ve zor durumda kalmış. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak için sitenizi açmadan önce mutlaka alan adınızı satın almalısınız.

İnternet Âleminde Adınızı Koruyun!

İnternet Âleminde Adınızı Koruyun!

Alan adının yanı sıra itibar korumanın bir diğer yolu ise alanında uzman olduğunuz konularda yorum yapmanız olacaktır. Fakat yorum denilince aklınıza 3-5 kelimelik bir şey gelmesin. Daha açıklayıcı ve tatmin edici yazılar yazılmalıdır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir