İnternet Bağımlılığına Şok Tedavisi

Gelişen teknoloji ile birlikte günlük yaşantı içerisinde dünyanın her yerinde internet yaygın bir şekilde kullanılıyor. Özellikle de günlük yaşantının işlerliği açısından dahi çok önemli bir etkisi ve rolü bulunan internetin kullanım oranlarındaki yoğun artış ile birlikte hacker ve chat’ çi gibi kavramların ortaya çıkmasından sonra şimdiler ise internet hastaları bulunuyor.

İnternet Bağımlılığına Özel Klinik

İnternet kullanımının artı bağımlılık haline dönüştüğü kişiler internet hastalığı ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Dünya genelinde oldukça sık şekilde görülen bu duruma karşı dünyanın ilk resmi kliniği Çin’ de açıldı. Amerika’ dan sonra dünyanın en çok internet kullanım oranlarına ulaşan Çin, özellikle internet bağımlısı haline dönüşen vatandaşlarının bu sorunla mücadele edebilmelerinde yardımcı olabilmek amacı ile resmi bir klinik açıldı.

 

İnternet bağımlılığına şok tedavisi

İnternet bağımlılığına şok tedavisi

İnternet bağımlılığı nedeni ile okulunu ve işini bırakan, insanlar ile iletişimlerinde sıfır noktasına ulaşan, yemek yemeyi unutan ve günlerce bilgisayar başından kalkmayan insanların tedavisine bu klinikte başlandı. İnternet bağımlılığı ile mücadele de bu klinikte ilaç, terapi, akupunktur ve spor gibi yöntemler ile tedaviler gerçekleştiriliyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir