İnternette Sosyal Medyanın Yeri

Yakın geçmiş zamanla beraber hayatımızın en üst köşesinde yerini alan internet ile birlikte bir yandan sosyal medya dediğimiz Facebook, Twitter, İnstagram ve dahası olan sosyal ağların her birini birer birer kullanmaya başladık. Hal böyle olunca da hayatımızda ne gibi önemi ve yeri olduğuna dair hep düşüncelere dalıyoruz. Peki, bu sosyal ağların her birinin hayatımızda ki yeri nedir?

Bazı insanlar için bir iletişim aracı olan Facebook, günümüzde hem sosyal medya içerisinde bir iletişim aracı olarak kullanıldığı gibi direkt olarak iş konusunda da kullanım sağlanmaktadır. Facebook üzerinden açılabilecek olan hesaplar doğrultusunda sayfalar, gruplar kurulabiliyor. Bu gibi sayfa ve gruplarda işinizle ilgili internet ortamına da bilgi paylaşımı yaparak binlerce insana rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

İnternette Sosyal Medyanın Yeri

İnternette Sosyal Medyanın Yeri

Twitter, belli bir zaman önce Türkiye’de ki olaylarla beraber kendisini bir “iletişim aracı” olarak kabul etmiş olduğu gibi, internet üzerinden “haberleşmek” nedir, tam anlamıyla öğretmiştir. Twitter ile beraber 140 karakterlik alana sığdırabileceğiniz belli sayıda ki kelimelerle beraber derdinizi en iyi şekilde ifade etmeye çalışıyorsunuz. Ancak günümüzde gündemde ki konuların mizahi ve ciddi dille eleştirildiği sosyal ağ olarak kullanım gördüğünü söyleyebiliriz.

Son olarak İnstagram ise, gündelik yaşantımız içerisinde fotoğraf çekmek istediğimizde ya da hoş görüntüler bulduğumuzda, takipleştiğimiz arkadaşlarımıza bu fotoğraf karesini en güzel şekilde paylaşmak, efekt vererek internet dünyasına bu içeriği göndermek için kullandığımız bir araçtır.

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal medyanın yeri ayrıdır

Akıllı telefonlarla beraber sosyal medya dediğimiz bu sosyal ağların her birini yeri, bizler için özeldir. Çünkü bir iletişim aracı, gündemde ki haberleri öğrenme ve eğlenceli ortamlar olan bu sitelerin her birinde vakit geçirdikçe keyif alıyor ve zamanı en iyi şekilde değerlendirebiliyoruz.

 

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir