Islak Mendil Kullananlar Dikkat

Hayatımızın nerede ise her alanında karşılaştığımız şeylerden biri de ıslak mendildir. Restoranda, evde kafede sıklıkla kullanılan ıslak mendil aslında sağlığımız için büyük tehlike arz ediyor. İçeriğinde bulunan kimyasallar nedeni ile cildimiz ıslak mendil kullanımı nedeni ile hasar görebilir. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ıslak mendilin sağlığımızı nasıl tehdit ettiğini anlattık, mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

ıslak mendil

ıslak mendil

Son Zamanların Islak Mendil Tehlikesi

Her şeyden evvel ıslak mendil içeriğinde yer alan kimyasallar nedeni ile cildimiz üzerinde hemen alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Ayrıca ıslak mendil genelde yeni anne adaylarının kullandığı malzemelerin başında yer alıyor genelde beklerin altını temizlerken sıklıkla kullanılan ıslak mendil bebeklerin hassas cildi için pek yararlı değildir. Bu nedenle özellikle annelere asla ve asla bebeklerinizin altını kimyasal içerikli mendillerle temizlememesini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca ellerimizi temizlerken de kullandığımız ıslak mendil içeriğindeki kimyasallar ellerimizde ve derimizde birikir. Dolayısıyla yemek yediğimizde bunları ağzımıza götürüp yutabiliriz. Bu da vücudumuzda kimyasal barındırmamıza sebep olur. Islak mendil yerine sabunla temizlik en garanti en güzel temizlik yöntemidir.

ıslak mendil zararı

ıslak mendil zararı

Islak mendillerin özellikle de alkol içeriği yüksek olanlarının bizlerin sağlığını son derece olumsuz etkilediğini asla unutmamalıyız. Hassas yapıda cilt sahibi olanların özellikle bu hususta dikkatli olması şarttır. Islak mendilde tamamen uzaklaşamaz iseniz markası bilinen ürünleri tercih etmelisiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir