Kantaron Yağının Faydaları ve Kullanım Şekilleri

Kantaron yağı yara ve yanıklarınızı iz bırakmadan iyileştiren bir yağdır. Gaz sıkıntısı çeken bebeklerinizin karın bölgesine masaj ile uyguladınız zaman bebeğinizin gaz sıkıntısının geçtiğini gözlemleyebilirsiniz. Bebeklerinizde oluşan pişiklerin çok hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olur.

kantoron

kantoron

Romatizmalar ve sırt ağrıları için kullanılabilecek en iyi masaj yağı kantaron yağıdır. Cildinizde oluşan yanıkların acısını dindirir ve yanık bölgenin mikrop kapmasını engeller. Mide ülseri, damar tıkanıklığı, mide ağrısı ve regl dönemi sancılarına fazlasıyla iyi gelir.

Kantaron Yağı Kullanımı

Kuru ciltlerde yeterli miktarda düzenli olarak masaj ile uygulandığında kısa bir sürede cildin nemli ve parlak bir yapıya ulaştığı gözlemlenecektir.

yağ ile güzellik

yağ ile güzellik

Geçirilen herhangi bir kaza sonucu iç organlarda herhangi bir hasar oluşmuş ise düzenli olarak kantaron yağı içilmesi bu iç yaralanmalarının daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Çok fazla üşüyen ve bir türlü ısıtamadığınız ayaklara sahipseniz bir miktar kekik yağı ile karıştırdığınız kantaron yapını ayaklarınıza sürün. Ayaklarınızın hızlı bir şekilde ısındığını fark edeceksiniz.

Vücudunuzdaki ağrıları geçirmek için kantaron yapına 5 damla kekik yapı ve ardıç yağı karıştırarak ağrılı böyleye masaj ile uygulayın. Ağrıların hızlı bir şekilde dindiğini göreceksiniz.

Vücudunuzdaki sivilceli bölgelere uygulamanız pek de tavsiye edilmez. Oldukça yoğun bir yapıya sahip olduğu için yoğun yağ ile sivilcenin daha da gelişmesine sebep olunabilir. Bu sebeple sivilceli bölgelere uygulanmamalı.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir