Kefir İçerek Zayıflayın

Kafkasların gençlik sırrı olarak bilinen kefir, birçok hastalığa da şifa verir. Sağlık yönünden özellikle kanseri önlediği gibi uzun ve sağlıklı yaşamın da bir anahtarı sayılan içecek türüdür. Kefir ile diyet yapmak kolay olduğu için sıklıkla diyet programları içinde yer alır. Kefirde bulunan vitamin ve mineraller, kan dolaşımını düzenler, bağırsakları çalıştırır, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

diyet

diyet

Kefir Diyeti Nasıl Yapılır?

Kefirde bulunan kalori oldukça düşüktür. Kefir sizi hem tok tutar hem de haftada 1 kilo vermenize yardımcı olur. Diyet esnasında 3 gün boyunca kefir içeceksiniz. Gün içinde 1,5 litre kefiri aralıklarla içmeniz gerekir. İçerken tatlandırıcı ilave etmemelisiniz. Kefir içine taze meyveler katabilir ve akşam yemeğinde tüketebilirsiniz.

Sabah kalktığınız zaman 2 su bardağı kefir için ve yarım saat yürüyüş yapın. Öğlen 6 çorba kaşığı tuzsuz pirinç pilavı yanına da bir su bardağı kefir için. Akşam ise mevsim sebzelerinden haşladığınız bir kase sebze yemeği yanına bir su bardağı kefir için. Aralarda ise 1 su bardağı kefir tüketebilirsiniz. Bu diyet bir hafta boyunca yapılıyor ve metabolizma hızınıza göre bir haftada size 5 kilo verdirir.

diyetle zayıflamak

diyetle zayıflamak

Sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız mutlaka diyet programınıza kefiri ilave etmelisiniz. Kefir toksinlerden cildi arındıracağı için cildiniz daha pürüzsüz hale gelir. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri olduğu için diyet sırasında strese de girmezsiniz.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir