Kirpikleri Daha Uzun Göstermenin Yolları

Kirpikler yüzün en dikkat çeken bölgelerinden biridir ve bu yüzden uzun, dolgun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak her kadının hayalidir. Her insan birbirinden farklı yapıda olduğu için, her kadının kirpik yapısı birbirinden farklıdır. Kiminin upuzun ve siyah kirpikleri varken, kimi ise, renksiz, kısa ve dik kirpiklere sahiptir. Fakat bazı yöntemlerle, kirpikleri olduğundan daha uzun ve dolgun göstermenin de yolları vardır.

kirpik

kirpik

Kirpikleri Doğal Yollardan Uzatmak İçin

Uzun kirpikler için, öncelikle kirpiklerin sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden yıkanmamış ve hijyenik olmayan ellerle kirpiklere dokunulmamalıdır. Ayrıca gözleri ovuşturmak da kirpiklerin dökülmesine ve eldeki mikropların kirpik diplerine bulaşarak, ileride hem kirpik dökülmesi hem de göz bozukluklarına yol açabilecek kirpik iltihaplanmasına sebep olur. Ayrıca makyajla uyumak da kirpiklere aynı ölçüde zarar verir.

uzun kirpik

uzun kirpik

Kirpiklerin doğal yollardan uzamasını sağlamanın en iyi yolu, bitkisel yağlardır. Özellikle kıl köklerini beleyen badem yağı, kirpiklerin uzamasında oldukça etkilidir. Bunun dışında zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve jojoba yağı da kirpikler için faydalı yağlar arasındadır. Yağları uygulamanın en kolay yolu ise, eski ve temiz bir maskara fırçasıyla yağı, rimel sürer gibi kirpiklere sürmektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.