Kolay Eyeliner Çekmek İçin 4 İpucu

Eyeliner, bir kadının makyajında kullandığı olmazsa olmaz parçalardan. Eyeliner çekmek ise, bazılarına göre oldukça zor. Fakat taşırmadan ve gözleri daha anlamlı gösterecek şekilde eyeliner çekmenin de birçok tekniği var. İşte bunlardan birkaçı:

eyeliner

eyeliner

Eyeliner Çekmek İçin Püf Noktalar

1-Göz kalemi kullanmak,eyeliner çekmekten her zaman daha kolaydır. Eli eyeliner çekmeye alışkın olmayanlar ilk olarak bu yöntemi deneyebilir. Öncelikle yumuşak ve kaygan uçlu bir göz kalemiyle kirpik diplerinize içten dışa doğru kalemle bir hat çizin ve daha sonra eyeliner ile çizdiğiniz o hattın içerisindeki boşlukları doldurun.

2-Bazı eyelinerların kullanımı oldukça zordur. Özellikle uzun fırça gibi ucu olanları. Bu yüzden eyeliner görevi gören dipliner, bu konuda amatör olanların ilk etapta kullanabileceği bir makyaj ürünü.

eyeliner sürme

eyeliner sürme

3-Eyelinerın düzgün olmasını istiyorsanız gözünüzü tamamen kapatın ama sıkmamaya özen gösterin. Daha sonra bir elinizle gözünüzü dış kısmından göz kapağınızı gerdirerek eyelinerı içten dışa doğru dümdüz bir şekilde sürün. Gergin olan göz kapağınızı serbest bıraktığınızda eyelinerın gözünüzün şeklini aldığını göreceksiniz.

4-Eğer daha çekici bakışlar istiyorsanız kuyruklu eyeliner yapabilirsiniz. Bunun için gözünüzün dış kısmının bittiği yerde göz kalemiyle bir kuyruk çizin ve ucundan tutarak gözünüzün iç tarafına doğru bir hat çekerekeyeliner ile boşluğu doldurun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir