Köpek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek sahibi olmak istiyor ve hayatınıza yeni bir dost kazanmak istiyorsanız seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Satın alacağınız köpek ile uzun yıllar boyu yaşayacağınız göz önünde bulundurulur ise yavru köpek almanız her zaman daha mantıklı olacaktır.

köpek

köpek

Yavru köpek sahiplenildiği takdirde köpek bulunduğu ortama ve sahibine daha fazla alışmaya başlar. Yavru köpek satın almayı düşünen kişilerin köpeğin dış görünümüne de dikkat etmesi gereklidir. Petshoplara köpek satın almaya gittiğiniz zaman köpeğinizin sizinle kurduğu ilk iletişime de dikkat etmelisiniz.

Gözlerini ve Burunlarını Kontrol Edin

Yavru köpekler konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise köpeğin sağlıklı olmasıdır. Yeni bir köpek sahiplendiğiniz zaman mutlaka veterinere kontrol ettirmeye götürmeniz gereklidir. Köpeklerin gözlerindeki parlakların sağlıklı olduğunun belirtisidir.

köpek alırken nelere dikkat etmeli

köpek alırken nelere dikkat etmeli

Ayrıca gözlerinde akıntı veya sızıntı olmadığına da dikkat etmelisiniz. Köpeklerin gözlerinin altında kurumuş su damlacıkları var ise köpeğin gözlerinde problem olduğu anlaşılır. Köpeklerin burunlarında kuruma ve yaralanmalar var ise köpeğin solunum problemi olduğu anlaşılır. Bu sebeple köpek sahiplenirken burunlarının nemli olmasına dikkat etmelisiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.