Kraliçe’nin Merakları

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili haberler her zaman merakla okunuyor. Zaten İngilizlerin kendileri de kraliçe ve ailesinin sahip oldukları en büyük turistik işletmelerden biri olduğunu kabul ediyorlar.

İngiliz Kraliyet Ailesi

Doksanına yaklaşan İngiltere Kraliçesi ile ilgili son çıkan bir kitap saray dedikodularına meraklı olanları mutlu edecek. Bu kitaba göre örneğin II. Elizabeth uçaklar konusundaki bilgisiyle herkesi şaşırtabilirmiş. Sadece sesini dinleyerek bile uçakları tanıyabiliyormuş.

kraliyet ailesi

kraliyet ailesi

Ayrıca Kraliçe bir efsane haline gelen ünlü müzik grubu Beatles ile tanışınca çok heyecanlanmış. Bir sonraki konserlerinin sarayına çok yakın bir yerde verileceğini duyunca çok mutlu olmuş. Sonra kraliçe gençliğinde Fransızca derslerinden çok sıkılırmış. Hatta bir gün fiil çekimlerini öğrenemediği için mürekkebi kendi kafasından aşağı dökmüş. İngiliz Kraliyet Ailesinden bahsedince Prenses Diana’yı anmadan olmaz. Prenses Diana, ayak uçları ve topukların yere vurularak yapıldığı tap dansı nedeniyle saraydaki piyano odasının parkelerini mahvetmiş.

kraliçe

kraliçe

Sonra bir gün kraliçe Amerika’da bir sanat galerisini gezerken yöneticiye “Londra!da ünlü bir Monet tablosu almak istedim, ama param yetmedi” demiş. Bu arada II. Elizabeth’in şapka koleksiyonu da dillere destan. Buchingham Sarayında yaklaşık beş bin adet şapka olduğunu pek çok kişi söylüyor. Bu şapkalar için ayrılan odaların temizliğini yapanlar ise çok dikkatli olmak zorundaymışlar.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir