Küçük Salonlarda Yemek Odası Takımı Kullanımı

Modern ev ürünü reklamlarında ya da dekorasyon çalışmalarında evin her bölümü için ayrı ayrı incelemeler gerçekleştiriliyor olsa da günümüzde pek çok evde karşılaşılmayacak ayrı bir yemek odası bölümleri kullanılıyor. Bu durum salon dekorasyonu oluşturacak ve yemek odası bulunmayan evlerdeki çalışmanın tıkanmasına ve istenen tasarımın oluşturulmasında bu tip önerilerden yararlanılamamasına yol açabiliyor.

Salon İkiye Ayrılabilir

Tüm bu olumsuz durumlara karşın yemek odası bulunmayan evlerin salonlarındaki dekorasyonlarında yemek odasına son derece pratik bir şekilde kusursuzca yer verilebilir. Büyük ölçülere sahip olan salonlar için salonda yemek takımı kullanmak daha kolay olur.

küçük salonlar'da yemek odası

küçük salonlar’da yemek odası

Özellikle bu tip salonlarda salon ikiye ayrılarak salon takımı ve yemek takımı salonun ayrı bölgelerinde kullanılabiliyor. Ancak küçük salonlar için uzmanların önerisi sadece yemek takımının kullanılması yönünde oluyor. Salon içerisinde kullanılacak yemek takımlarının kesinlikle oturma grupları ve diğer salon dekoratif ürün grupları ile hem renk hem tarz hem de tasarım yönünden uyum içerisinde olması gerekir. Ancak bu noktada kesinlikle bütünlüğü oluşturacak uyumun, her detayın içerisinde kaybolacağı bir atmosferler ile sağlanmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

salon'da yemek odası

salon’da yemek odası

Yani salonda yemek odası takımı ve salon takımı ürünleri içerisinde tasarımsal veya renksel yönden uyum içerisinde olan ancak zıtlıklarda içeren dekoratif ürünlere yer verilmesi gerekiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.