Lazer Epilasyon Nedir?

Düşük enerji ile uygulanan lazer yöntemleri ile vücudun istenilen bölgesindeki tüyler güvenilir ve etkili bir biçimde yok edilebiliyor. Erkeklerin ve kadınların ortak sorunları arasında olan aşırı tüylenme problemlerinin çözümler için artık ağda, traş ve kimyasal dökücüler kullanmak yerine pek çok kişi lazer epilasyon yöntemlerine yöneliyor.Lazer tek bir sefer uygulandığı takdirde istenilen bölgedeki tüm tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldırabiliyor. Lazer epilasyon ile en etkin sonucu yakalayabilmek ise kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Yaş, genetik, hormonal durum, metabolizma, ilaç kullanımı, tüylerin kalınlığı ve gücü etkin sonuçlar yakalayabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.Her yaştan insanın yararlanabileceği lazer epilasyon yöntemleri iğne kullanılarak yapılan epilasyona göre çeşitli avantajlar sağlıyor. İğne uygulanarak yapılan epilasyon yöntemleri yavaş ve ağrılı bir işlem olduğu için lazer epilasyon bir adım daha öne çıkıyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılıyor?

Lazer epilasyon işlemleri 3 ayrı süreçten oluşuyor. Öncelikle tedavi edilecek bölge titiz bir şekilde temizleniyor. Bölgede yer alan tüyler kısaltıldıktan sonra jel sürülerek lazer ile tarama başlatılıyor. Lazer ışınları deriden geçerek tüyün folikülündeki pigmentler tarafından emilmeye başlanıyor.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Saniyeden daha kısa bir sürede tedavi uygulanan bölgedeki bütün tüy folikülleri etkisiz bir hale getiriliyor. Tedavi yapılacak bölgedeki tüylerin yoğunluğu ve bölgenin genişliği ise tedavinin süresini belirleyici unsur oluyor. Lazer epilasyon tedavileri birkaç dakika ile birkaç saate kadar sürebiliyor.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Tedavi bittikten sonra birkaç gün içinde tüyler kendi kendine dökülerek vücudunuzu terk etmeye başlıyor ve normal aktivitilerinizi sağlılı bir biçimde sürdürebiliyorsunuz. Tedavi esnasında hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz lazer epilasyon yönteminin vücut üzerinde lazer ışınları sebebiyle herhangi bir iz bırakması gibi bir durum da söz konusu değildir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.