Makarna Diyeti

Diyet çeşitleri her geçen gün artıyor. Uzmanların adıyla anılan diyet programlarından protein diyetlerine, karbonhidrat diyetlerine kadar çok çeşitli diyet programları mevcut. Bu programlar arasında dikkat çeken karbonhidrat diyetleridir. Çoğu diyet programı karbonhidrattan uzak durmayı tavsiye ederken karbonhidrat ağırlıklı beslenerek diyet yapmak şaşırtıcı bir durum ortaya çıkarıyor.

makarna

makarna

Makarna Diyet Programı Nasıldır?

Karbonhidrat diyetleri arasında makarna diyeti iki haftalık bir diyet olup hedef iki haftada ortalama 4-5 kilo vermek.  Sabah kahvaltılarında üzerine tereyağı sürülmüş iki adet ince dilim ekmek, 2 adet meyve ve çay veya kahve düzenli olarak tüketilmeli. Ek herhangi bir gıda alınmamalı. Öğle yemekleri bir tabak makarna ve salata ile tamamlanmalı. Salatanın yağsız olması gerekiyor, limonlu ya da sirkeli olabilir. Akşam yemeklerinde ise çeşitlerde artış yapılabilir.

makarna

makarna

Haftada beş gün yağsız salata yenmeli. Yanında 2 gün yarım tavuk ızgara, 2 gün 3 adet biftek ve 1 gün 3 porsiyon balık yenmeli. Kalan iki gün akşam yemeklerinde 8-10 adet az yağlı kıymadan ızgara köfte yenilerek hafta tamamlanmalı. Bu program iki hafta boyunca düzenli olarak uygulandığında 4-5 kilo vermeyi sağlayacak bir program olup ek olarak mutlaka en az 20 dakika egzersiz yapılamalı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.