Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? 

Kadınların güzelliği söz konusu olduğu zaman makyaj malzemeleri hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmakta. Ancak konu makyaj malzemelerinin temizlenmesi olduğu zaman ne yazık ki kadınların büyük bir kısmı olması gerektiği özeni göstermiyor. Böyle olunca makyaj malzemelerini düzenli olarak temizlememenin ne kadar büyük zararları beraberinde getirdiklerinin farkına varamıyorlar.

makyaj fırçası temizleme

makyaj fırçası temizleme

Makyaj Fırçaları

Makyaj yaparken en önemli yardımcılarından olan makyaj fırçalarının ve süngerlerin haftada en az bir kere ılık su ve antibakteriyel sabun ile yumuşak bir şekilde temizlenmelidir. Sonrasında ise düz bir zeminde uç kısım boşluğa gelecek tarzda kurutulmalıdır.

Rimeller

İster kullanılsın ister kullanılmasın rimeller mutlaka üç ya da dört ayda bir kere değiştirilmelidir. Çünkü bakteriler sıklıkla rimel fırçalarında ürerler. Rimellerin fırçaları ise haftada bir kere antibakteriyel sabun ile yıkanıp kurutulmalıdır.

makyaj malzemesi

makyaj malzemesi

Ruj

Kadınların ruj kullanırken mutlaka kendi rujlarını başkaları ile paylaşmamalıdır. Çünkü başkasında ya da kişide olan arpacık mikrobu ya da uçuk, diğer kişilere geçebilecektir. Rujun temizliğinde ise fırçalar diğer fırçalarda olduğu gibi temizlenebilirken stick tarzı rujlar ise silerek temizlenebilir.

Cımbız ve Tırnak Makası

Çok sık kullanılmasına rağmen temizliklerine çok fazla özen gösterilmeyen cımbız ve tırnak makası; içerilerinde oluşacak olan enfeksiyonlar sonrasında kişilere zararlar verebilecektir. Bunların temizliği için ürünler kaynar suda yaklaşık olarak beş dakika bekletildikten sonra kurutulup kullanılabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.