Meşhur Sultan Ahmet Köftecisi Nerede?

Yolu İstanbul’a düşenler, ziyaret, gezi ya da iş amacıyla bu kente rotasını çevirenlerin yemek için merak ettiği adreslerin başında Sultan Ahmet Köftecisi geliyor. Bu nedenle internette de bu meşhur köftecinin nerede olduğunu merak ederek araştırma yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki, bu mekan neden çok uzun zamandır bu denli ilgi görüyor?

Aslında bu sorunun yanıtı çok karmaşık değil. Hatta yanıtını tek kelime ile “lezzet” şeklinde verebiliriz. Tarihi Halkın Köftecisi adıyla 1950 yılından bu yana hizmet veren Sultan Ahmet Köftecisi lezzet konusunda hiçbir yemekte taviz vermiyor. Elbette köfte çeşitleri bu mekanda en çok tercih edilen yemeklerin başında geliyor. Ancak diğer yemeklerinin de lezzetiyle bir hayli beğeni topladığını belirtmek lazım.

Bu restoranda yemeklerin tadına bakmak isteyenlerin Sultanahmet’ten ayrılmasına gerek kalmıyor. Hatta büyülü bir atmosfere sahip olan Sultanahmet’te gezisine leziz ve keyifli bir mola vermek isteyenler de hemen rotasını bu mekana çevirebiliyor. Akşam yemeği ve öğle yemeğiyle birlikte gün içerisinde dilediğiniz zaman, ünü sınırları aşan köfte çeşitlerinin tadına bakabiliyorsunuz.

Divanyolu Caddesi, NO.26’da hizmet veren bu mekanın şimdiye dek çok sayıda ünlü ismi de ağırladığını belirtmek lazım. Eğer İstanbul’daysanız yolunuzun bu bölgeye düşmesini beklemek yerine bu lezzetin peşinden gidebilirsiniz. Böylece lezzetli bir yemeğin ardından Sultanahmet’te son derece keyifli bir gezi de yapabilirsiniz. Köfte çeşitlerinin tadına bakmanın keyfini siz de yaşayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.