Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi ile birlikte birçok genç kız okulundan mezun olmanın heyecanını yaşıyor. Okulların kapanmasına sayılı günler kala genç kızları mezuniyet balosu heyecanı sardı. Genç kızları mezuniyet balosunda giyecekleri elbise kadar mezuniyet makyajı da heyecanlandırıyor. Nasıl bir elbise giyeceğine karar veremeyen genç kızlar, makyajlarının nasıl olması gerektiği konusunda da tereddüt yaşıyorlar.

mezuniyet makyajı

mezuniyet makyajı

Mezuniyet Balosunda Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

Mezuniyet balonuzda gecenin yıldızı olmak istiyorsanız doğru makyaj yapmanız gerekir. Zira yanlış makyaj sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve çirkin gösterebilir. Makyajınızda abartıya kaçmamanız en önemli noktadır. Tamam, mezuniyet balonuz sizin için çok önemli olabilir, ancak bu sizin çok aşırı makyaj yapmanız için geçerli bir neden değildir. Makyaj yaparken gözlerinizi ön plana çıkarın. Doğru teknikleri uygulayarak ön plana çıkardığınız gözleriniz sizi gecenin yıldızı haline getirebilir.

mezuniyet makyajı

mezuniyet makyajı

Göz makyajınızı yaparken uygun renkleri tercih etmeye özen gösterin. Göz makyajı yaparken, göz yapınıza uygun teknikleri kullanın. Duru bir ten için fondöten seçiminizi doğru yapmalısınız. Fondöteniniz ten renginizden ne koyu ne de açık olmalı. Fondöteni dekolte bölgenize uygulamayı da unutmayın. Çok yoğun olmasa da allık kullanmayı ihmal etmeyin. Son olarak kalıcı bir ruj ile makyajınızı tamamlayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.