Minimalizm Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Minimalizm dekorasyonunda modern ve sade stillerden hoşlanıyorsanız bu tarzı evlerinizde uygulayabilirsiniz. Minimalizm dekorasyonda sadelik ön planda olup abartılı eşyalara yer verilmiyor. Modern ve daha çok kullanışlı eşyalardan oluşan bir stil. Hiç kullanmadığınız bardakları sergilemek için koyacağınız vitrin tarzı mobilyalara minimalizm stilinde yer verilmiyor.

Minimalizm Dekorasyon Dokunuşu

Siyah ve beyazın yanı sıra cesur renk tonlarını da kullanabilirsiniz. Nötr renklerin bulunduğu odaya canlı renklerden oluşan tabloları asabilir ya da bol desenli halıları tercih edebilirsiniz. tarzı yaparken zıt renkleri çok iyi şekilde kullanın. Eşyalarınızı sade renklerden seçerken aksesuarlarda canlı renkleri tercih edin.

Geleneksel minimalizm dekorasyonuna bu sezon hareketli aksesuarlar ekleniyor. Odalarınıza farklı renklerden oluşan duvar kağıtları kaplatabilir ya da etnik desenlerden oluşan kilimleri serebilirsiniz. Minimalizm tarzı İskandinav evlerinde çok moda. Dekorasyon yaparken sadeliği sevenler bu tarzı seçerek yaratıcılıklarını da konuşturabilir. İddialı bir tarz ile eviniz daha ferah görünüme de kavuşur.

Beyaz ve siyahtan oluşan mobilyalarınıza renkli yastık kılıfları yerleştirerek minimalizm dekorasyonuna hareket katmanız mümkün. Fikir yelpazenizi geniş tutarak farklı tarzları birlikte kullanabilirsiniz. Önemli olan sadeliğe abartıya kaçmayan renkleri ve aksesuarları ilave etmeniz. Modern tasarımlardan oluşan dekorasyon ile odaların görsel güzelliğini de iki katına çıkarabilirsiniz. İskandinav tarzının esintisini kendi fikirlerinizle geliştirerek evlerinize ferah bir hava katmanız çok kolay.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir