Opera Mini’den Yeni Güncelleme

İnternet tarayıcısı Opera’nın cep telefonlarında kullanılan versiyonu Opera Mini yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme bazı yeniliklerin yanı sıra kullanıcıların indirmeyle ilgili önemli bir sorununa da çözüm getiriyor.
İnternette kullanılan tarayıcıları arasındaki rekabet, cep telefonu sürümlerde de da yaşanıyor. Google Chrome’un yaptığı güncellemelere Opera Mini en son güncellemesiyle cevap verdi. Opera Mini’nin yayınladığı bu yeni güncellemeyle şu ana kadar cep telefonu internet tarayıcılarında bulunmayan yeni bir özellik devreye girecek.

opera

opera

Opera Mini de İndirme Yapmak Çok Kolay

Cep telefonu tarayıcısı kullananların en büyük ortak şikayeti, bir şey indirmeye çalıştıkları zaman, kullanıcıların karşısına birden fazla indirme sayfasının ve tıklanması gereken bir sürü bağlantı adresinin çıkması gelir. Üstelik sayfadan sayfaya yapılan yönlendirmeler de bir süre sonra kullanıcıların tarayıcıyı kapatıp, indirme işleminden vazgeçmesine neden olur çoğu zaman.

opera mini

opera mini

Opera Mini’nin yayınladığı son sürüme eklenen algoritma sayesinde artık bu sorun çözülüyor. “Extreme Data Saving Mode” (Ekstrem Veri Kaydetme Kipi) açıldığı zaman, Opera Mini indirme sayfalarını doğrudan tarayıp ekrana bir bağlantı adresinin gelmesini sağlıyor. Bu özellik şu an için belirli siteler açıldığında çalışıyor ancak zamanla bu sitelerin sayısı da mutlaka artacaktır.

Opera Mini artık bir Facebook bildirim çubuğuna da sahip. Bu yenilik sayesinde, Facebook uygulamasına gerek kalmadan haber kaynağınızı ve arkadaş listenizi izleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.