Oyuncaklar Bazen Eğlenceli Bazen de Tehlikelidir

Oyuncak seçimi çocuklar için her zaman önemlidir. Onlar için sadece eğlenmelerine yarayan bir materyalken, ebeveynler için zekâ ve el becerilerinin gelişmesine yardımcı olan bir araçtır. Dolayısı ile günümüz anne ve babaları çocukları ile ilgili her konuda olduğu gibi oyuncak seçiminde de son derece hassaslar.

Çocuğunuza Yaş Aralığına Uygun Oyuncaklar Alın

Kız çocuklarının sadece bebeklerle, erkek çocuklarının da sadece arabalarla oynadığı dönemler çok geride kaldı. Artık her çocuğun her yaş grubunda oynayabileceği o kadar fazla oyuncak çeşidi var ki, önemli olan doğru seçimleri yapabilmektir. 3 -4 yaşlarındaki bir çocuğa 7 yaşındaki bir çocuğun oynayabileceği bir oyuncağı verirseniz oynayamaz ve oynayamadığı için de ondan hiçbir zevk alamaz.

Oyuncaklar Bazen Eğlenceli Bazen de Tehlikelidir

Dolayısı ile oyuncaklar her zaman eğlenceli değil bazen de tehlikeli olabiliyor. Henüz 2 yaş civarındaki bir çocuğun tek başına oyun hamuru ya da küçük boncuklardan oluşan oyuncaklarla oynaması gibi. Neden mi? Çünkü onları yutmaması gerektiğini bilmediği için ilk olarak ağzına götürür ve sonuçları sandığınızdan daha ciddi olabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir