Panik Atağınızı Siz Kontrol Edin!

Günlük hayatın stresi, iş ve özel hayatta yaşanılan problemler, geçmişte aldığımız darbeler ve yaşadığımız kayıplar, başarısızlıklar gibi daha birçok nedene bağlı olarak çok yıllar sonra bile ortaya çıkabilen Panik Atak birçok bireyin hayatını olumsuz etkileyen bir psikolojik rahatsızlık olarak karşımıza çıkıyor.

panik atağınızı siz kontrol edin

panik atağınızı siz kontrol edin

Özellikle son yıllarda modern yaşamın getirdiği kaos ve stresle daha da fazla görülmeye başlayan bu rahatsızlık insanın sosyal yaşamını da oldukça olumsuz yönde etkiliyor.

Panik Atak Nöbeti

Eğer siz de Panik Atak rahatsızlığı yaşıyorsanız alacağınız bu önlemlerle Panik atak nöbetlerinizi daha az hasarla atlatabilirsiniz. Panik Atak nöbeti yaklaştığında size bazı sinyaller verir. Bu sinyalleri aldığınız andan itibaren kendinize olumlu telkinler verin. Bir kere aklınızdan her nöbetin gelip geçici olduğunu hatırlatın ve dikkatinizi kendinizi dinlemeye yoğunlaştırmak yerine dış dünyaya yöneltin.

panik atak

panik atak

Panik Atak asla öldürmez ancak nöbet sırasında bunu engellemek için gireceğiniz kaos içinde kendinize zarar verecek hatalar yapabilirsiniz. Bu nedenle sakin olun. Diyafram nefesi alarak beyninize daha çok oksijen gitmesini sağlayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.