Pilatesle Rahat Doğum

Doğumu kolaylaştıran pilatesi özellikle uzmanlar anne adaylarına sıklıkla öneriyor. Pilatesle kolay doğum sağlandığı için hamilelik döneminde sıkıntı çekmeyeceksiniz. Pelvis kasları güçlenecek ve gevşeme hareketleri ile hareketlerin tekniği öğrenilecek. Doğru nefes egzersizleri özellikle anne adaylarının bilmesi gerekli bir durum.

gebelik

gebelik

Pilatesle Sağlıklı Doğum

Pilates, bebeğin özellikle anne karnında iyi beslenmesini sağlıyor. Anne adaylarında olan duruş bozuklukları önleniyor. Sırt ve bel ağrıları özellikle hamilelik dönemlerinde sıklıkla görülür. Pilatesin en büyük özelliği annenin tüm ağrılarını gidermesi. Doğum sonrası anne karnının sarkması da önleniyor.

pilates

pilates

Pilates, bebeğin rahat oksijen almasını sağlıyor. Annenin bebeğe odaklanması kolay oluyor. Mutluluk hormonu özellikle vücuda pilatesle salgılanıyor. Pilatesi özellikle hamilelik ve hamilelik sonrası dönemde annelerin düzenli olarak yapması önerilir. Uzmanlardan iyi şekilde öğrendikten sonra evinizde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Pilates hocalarıyla çalışmanız ilk etapta gereklidir. Sizlere doğru nefes alma programlarını öğretecek ve pilates topu ile minderde hangi tür hareketlerin özellikle hamile bayanlar için gerekli olduğunu gösterecek. Günümüzde çoğu hamile bayan pilatesin faydalarını bilir.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir