Retro Dekorasyon

Geçmişe dönüş ya da geçmişin izlerine dokunuş olarak karşımıza çıkan retro tarzı dekorasyonlar daha çok salon ve oturma odalarında tercih ediliyor. Retro tarzı dekorasyon yapmak kimilerine göre oldukça maddi yük kimilerine göre ise oldukça ucuz olan retro tarzı dekor özel bir dekorasyondur.

Retro salon dekoru

Retro salon dekoru

Eskiye dair birçok aksesuarın kullanıldığı dekorasyonda özellikle eski bir gramofon ya da radyo kullanılabilir. Eski bir radyo ya da gramofona aileden sahipseniz işiniz oldukça kolaylaşıyor.

Kullandığınız mobilyalarda birkaç eskitme yaparak ve daha koyu renkler tercih ederek bu tarzı salon ya da oturma odanıza rahatlıkla taşıyabilirsiniz.  Tabi bu eski eşyalara sahip değilseniz retro tarzı ürünler satan mağazalardan ya da profesyonel tasarımları da satın almanız mümkün.

Retro tarzı yatak odası

Retro tarzı yatak odası

Retro Tarzı Nerelerde Uygulanmaz?

Retro tarzı dekorasyon genelde salon ve oturma odalarında kullanılıp banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanımı pek hoş olmuyor. Banyo ve mutfakta daha vintage tarzın değişik yansımaları eklenebilirken retro tarzı dekorasyon hem karanlık görüntüsü hem de uyumsuz duruşu ile tercih edilmez.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.