Saç Rengini Doğal Yolla Açma 

Saç rengini çok koyu olduğu için beğenmeyen ancak saçlarının rengini açarken kimyasal boyalar kullanmak istemiyorlar. Çünkü saçların boyalar ile açılmasından sonra ciddi anlamda zarar görebiliyor. Bunu bilen birçok farklı kadın da saçlarını mümkün olan en zararsız ve doğal yollar ile yapmayı tercih ediyorlar.

doğal yolla saç açmak

doğal yolla saç açmak

Papatya Suyu

Genel olarak doğal saç açıcılar denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında papatya geliyor. Fakat papatya ile saçı açmak genel olarak doğal kumral saç rengine sahip olan kişiler de çok daha iyi işe yarar. Bir miktar suyun içerisine eklenecek olan papatyalar, daha sonrasında 20 25 dakika boyunca demlenmelidir. Sonrasında temiz ve taranmış saça eşit ve homojen bir şekilde dağıtılmalı ve mümkün olduğu kadar güneşte kurutulmalıdır. İstenilen tona ulaşılana kadar 1 hafta ara ile bu işlem uygulanabilir.

Limon

Saçın uzunluğu ve miktarına göre hazırlanacak olan taze limon suyu bir sprey şişesine aktarılır. Daha sonrasında saçı yakmaması adına üzerine bir miktar içme suyu eklenir. Bunun ardından ise kuru saçlara sıkılacak olan limon suyu kuruduktan sonra saçlar iyi bir şekilde durulanmalıdır.

saç rengi açma

saç rengi açma

Zeytinyağı Bal

Bir kabın içerisine koyulacak olan eşit miktarlardaki zeytinyağı ve bal iyi bir şekilde karıştırıldıktan sonra saçlara dikkatlice yedirilmelidir. Hemen sonrasında ise güneşe çıkılmalı ve 45 ila 50 dakika saçların kuruması beklenmelidir. Kuruduktan sonra ise normal derecelerdeki bir ortamda 2 saat daha beklenmesinin ardından yıkama işlemi yapılacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.