Sağlık Deposu Ispanak

Birçok yeşil sebzenin insan vücuduna müthiş faydaları olduğu gerçeği bilinmektedir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda da insanlar artık daha doğal olana yönelmeye başladılar. Ispanak ise bu yeşillikler gurubunda hem yemeği, hem salatasından faydalanabileceğimiz yegâne sebzedir.

Ispanak tam bir vitamin deposu özelliği taşımaktadır. İçeriğindeki K vitamini sayesinde kemiklere ait oldukları kalsiyumların girmesini sağlayarak bir mucizeyi gerçekleştirir. Aynı zamanda prostatın ilerlemesini durdurmakla kalmayıp, kanser hücrelerin küçülmesine de yardımcı olmaktadır.

Sağlık deposu ıspanak

Sağlık deposu ıspanak

Gözler için ıspanak içerisinde bulunan lutein görme kaybına karşı koruma sağlar.Tam bir demir deposu olan ıspanağı genelde yoğurt ile tüketenlere bir uyarımız olacak. Yoğurt demir depolanmasını aza indirgeyeceğinden sade olarak tüketilen ıspanak vücudumuz için en ideal olanıdır.

Ispanak aynı zamanda C ve A vitamini kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sonucunda ise yüksek tansiyon, inme gibi durumların yaşanmamasına, sindirimi kolaylaştırma, yara ve yanıkların iyileşmesinde ise yardımcıdır. İdrar söktürücü özelliği yanı sıra karaciğer yağlanmasında da etkilidir. Zihni kuvvetlendirme ve sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır.

Ispanak Sağlık Fışkırıyor

Ispanak Sağlık Fışkırıyor

Süte Alternatif

Süt içmeyi sevmeyen kişilere de mutlak bir çözüm olarak önerebileceğimiz ıspanak ayrıca bir kalsiyum kaynağıdır. Dişleri güçlendirir, çürümeleri önler.

Özellikle çocukların öğlen öğünlerinde tevcih etmesi tavsiye edilmekte olan ıspanak obeziteye olan savaşta da yardımcı bir kalkandır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir