Sağlıklı Zayıflamanın Yolları

Zayıflamak isteyen birçok kişi bazen diyetisyene gitmek yerine, internetten veya çevresinden duyduğu diyetleri uygular ve bu durum, bazen kötü sonuçlara yol açabilir. Ayrıca bilinçsizce yapılan diyetler, kilo vermek bir yana alınmasına bile sebep olabilir. Bu yüzden diyet yapmakla ilgili bazı püf noktaların bilinmesi gerekir.

zayıflama

zayıflama

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalnızca diyet yaparken değil, normal beslenme düzeninde bile kişinin çok aç kalması, bir sonraki öğünü aşırı tüketmesine ve dolayısıyla kilo almasına sebep olur. Bunun yanı sıra aşırı yüklenmeden dolayı midede hazımsızlık yaşanır. Böyle bir durumla karşılaşmamak içinse sık sık ama az az yenmelidir ve uzun süre aç kalınmamalıdır.

Günlük kalori alımının azaltılması da sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde kilo vermenin yollarından biridir. Bunun dışında, her öğünün yanında mutlaka çeşitli renkteki sebzelerden bulundurulması gerekir.

kilo vermek

kilo vermek

Sağlıklı bir birey olmak ve diyeti desteklemek için mutlaka bol bol su tüketilmeli ve bu miktar, günde en az iki litre olmalıdır. Ayrıca tuz ve şekerden uzak durulmalı, aşırıya kaçmamak için bir beslenme günlüğü tutulmalıdır.

Öğlen ve akşam yemeğine kalorisi düşük ama doyurucu çorbalarla başlanması daha kısa sürede doymayı; bu da açlık hissinin azalmasını ve porsiyonun küçülmesini sağlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.