Saniyede Forumdasın

Her yerde ve her zaman egzersiz yapmak çok kolay. Aylık ve dönemlik egzersiz planları, antremanlar, fitness ve kendinize uygun olan form tutma yöntemleri ile  vücudunuzu toparlayabilirsiniz.

6 Aylık Form Tutma Planı

Meyve Diyeti

Meyve Diyeti

İlk yapmanız gereken esneme hareketleriyle gevşeme egzersizleri. Bu beceriyle aynı zamanda denge oluşumunu sağlarsınız. Yoğun çalışmalara başlamadan önce konsantrasyon ve kas gücünüzü arttırırsınız.

2 ay süre ile gevşeme egzersizlerinizi sürdürün. Takip eden aylarda kas kuvveti gerektiren uygulamalar var. Hız ve güç kabiliyetinizin öne çıktığı yüksek enerjili atletik bir program olmalı. Bu tablo göz önüne alınarak yapıldığında, 4 hafta gibi bir süreden sonra etkilerini hissetmeye başlayacaksınız.

Spor ve Egzersiz Yapmak

Spor ve Egzersiz Yapmak

3 veya 5 dakikalık koşu, yürüyüş, beden esnetme gibi seçeneklerle ısınabilirsiniz. Ardından egzersiz programınızı başlatabilirsiniz. Form tutmak, kendi fiziki seviyeleriniz doğrultusunda yapılmalıdır. Yani dayanıklılık kontrolleri yapılarak.

İzlenecek Adımlar

Kilo Vermek

Kilo Vermek

Duvara dayanmak, plank ( yere dümdüz yatmak ), dengede şınav, yaylanma, 5 dakikalık koşu, kardiyo gibi basit usülde ve kısa zamanlı alternatiflerle form tutabilirsiniz. Tabii bu arada uyku ile beslenmiş bir vücutla ve bir bardak su ile güne başlayın ve doğru saatlerde uyumaya özen gösterin. Gün içinde öğünlü yeme kontrolü sağlayın, meyve ile bol vitamin takviyesi yapın.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.