Seçimlerinizle Göz Alıcı Mekânlar Yaratabilirsiniz

Eğer bir mekânda dekoratif anlamda herhangi bir uygulama yapılacaksa, önce o mekânı iyi analiz etmek gerekir. Yani orada neye ihtiyaç olduğunu, hangi noktanın iyileştirilirken aynı zamanda da şık olmasına çalışılması gerektiğini bilmek, doğru dokunuşlar yapmak adına son derece önemlidir.

İskandinav Tarzı Salonlar

İskandinav Tarzı Salonlar

Doğru Mekâna Doğru Uygulama

Bu durumu örneklemek gerekirse, dubleks bir eviniz olduğunu düşünelim ve dolayısıyla da burada üzerinde çalışılması gereken en önemli nokta evinizdeki merdivenler olmalıdır.

İlk anda kulağa çokta anlamlı gelmeyebilir ancak dubleks bir ev için öyle bir merdiven modeli ve rengi seçersiniz ki, bütün havayı bir anda değiştirebilir.Tabii ki bu seçimler evinizin büyüklüğüne göre şekillenecektir.

Göz Alıcı Dekorasyonlar

Göz Alıcı Dekorasyonlar

Dubleks ama küçük bir ev için gereğinden büyük ve abartılı merdiven modelleri seçmek, mekânı daha da küçülteceği gibi, karmaşık bir hava yaratabilir.

Evimi Olduğundan Büyük Göstermem Mümkün mü?

Elbette ki mümkün. Birçok insan evinin küçük olduğundan, istediği şekilde mobilyalar alıp kullanamadığından şikâyet eder. Oysa durum sandığınız gibi içinden çıkılmaz bir halde değildir.

Evet, eviniz küçük olabilir, o çok beğendiğiniz gösterişli ve bir o kadar da büyük olan koltuk takımını alamıyor olabilirsiniz. Ama siz de evinizde öyle dokunuşlar yaparsınız ki, örneğin duvarlarınızı açık renge boyayarak işe başlayabilirsiniz.

Paris Ev Modelleri

Paris Ev Modelleri

Daha ferah ve geniş hissettirmesi adına, ardından duvarınıza asacağınız gösterişli ve çok küçük olmayan bir ayna mekânınıza derinlik kazandıracaktır.

Daha sonra birkaç yerde kullanacağınız dekoratif objelerle de modern çizgiyi fazlasıyla yakalamış olacaksınız. İşiniz bittiğinde elde ettiğiniz mekân ile nasıl bir başarıya imza attığınız sizi bile şaşırtabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir