Şifa Kaynağı Kamkat Meyvesi

Kamkat, Doğu Asya ve Çin’de yetişir. Çalı bir biçimde yetişen kamkat, portakal, mandalina, bergamot ve limonunda içinde bulunduğu turunçgiller ailesinde yer alır. Şekil itibari ile limona benzer ancak renk olarak ise portakala benziyor. Kokusu ise bergamota benzemekle birlikte, elinize aldığınız zaman kokusu bir süre geçmez.

kamkat

kamkat

Kamkat Nasıl Yenir?

Kamkat soyulmadan yenilen bir meyve türüdür.  Bu meyve soyulmadan yenilebilir.  Kamkat turunçgiller ailesinin en değerli üyelerinden birisidir. Kas ve doku oluşumu için yeterli mineral ve vitamini bulundurur.

kamkat meyvesi

kamkat meyvesi

Canı tatlı çeken bireyler için kamkat birebir bir meyvedir. Bu ihtiyacı tamamıyla gideriyor. Aynı zamanda yoğun c vitamini içeriğiyle bağışıklık sistemini güçlendirir. Dolayısıyla hastalıklara karşı dirençli bir vücut ortaya çıkar.

Kamkatın İçeriği

Kamkatta yoğun bir şekilde vitamin bulunuyor. B1, B2, B3,A ve C vitaminleri bulunur. B1,B2 ve B3’ ün bulunması demek, sinir sisteminin düzenli bir şekilde çalışması anlamına geliyor.

 

kamkatın faydaları

kamkatın faydaları

100 gram kamkat içerisinde 43,9 miligram c vitamini olmakla birlikte, 71 kilokalori enerji vardır. Bunun yanında 100 gram kamkatta 1.88 gram protein var.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.