Şifa Kaynağı Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

Sağlık için son derece önem taşıyan kemik suyu geçmişte annelerin sıklıkla yer verdikleri bir seçim olmak ile beraber yeni dönemde ise pek fazla tercih edilmemektedir. Kemik suyu genellikle yeni gelişim çağındaki çocuklar için kullanımı tercih edilmek ile beraber aslında özellikle 25 yaş sonrasında tüketimine yer verilmesi önemlidir.

su

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önem taşıyan kemik suyu aynı zaman kolajen içeriği ile de sağlığın elde edilmesine destek olur. Kemik Suyu içinde yer alan kolajen son derece önemlidir. Bedenimiz 25 yaş sonrasında kolajen üretimini azaltırken bu oran otuz beş ve sonrasında iyice düşer. Kolajen etkisinin beden de azalması ise kemik ve eklem ağrılarına sebep olmak ile beraber aynı zamanda cilt kırışıklıklarının görülmesinde sebep olur. Cilt sıkılığının ve bedensel sağlığın edinilmesi için kemik suyu tüketimine yer açılması gerekir.

Kemik Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kasaptan alım yaparken kemik suyu için olduğunu belirtebilirsiniz. Üzerini geçecek kadar su ekleyerek kısık ateşte uzun süre kaynatmanız gerekir. Böylelikle kemik suyuna sahip olmanız mümkün olur.

Kemik Suyu Nerelerde Kullanılır?

Kemik suyunu kaynattıktan sonra buzluğunuzda kâğıt bardaklarda dondurarak birçok farklı yemekte ve çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Yemeklere muhteşem bir lezzeti de katan kemik suyu tüketimine her gün yer vererek hem kendi sağlığınıza hem de ailenizin sağlığına etki etmeniz mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.