Şifanın Kaynağı Kamkat Meyvesi

Portakal, limon ve mandalina familyasından olan kamkat meyvesi kabuğu ile tüketilir. Sağlık açısından çok faydalı olan şifa kaynağı bu meyve özellikle kolesterol ve tansiyon hastalarına öneriliyor. Kolesterolü yüksek olan kişilerde düzenleyici etkiye sahip olmasının yanı sıra tansiyon problemlerinde de aynı etkiyi sağlıyor.

kamkat

kamkat

Tatlı ihtiyacını bastırma özelliği de bulunan kamkat ayrıca C vitamini oldukça yüksek bir meyve türüdür. Bunların yanı sıra antioksidan özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Tüm bu özellikleri ile bağışıklık sistemini güçlendirip vücudun hastalıklara karşı olan direncini de yükseltici bir etki etkiler.

kamkatın faydaları

kamkatın faydaları

C vitamini dışında A vitamininde yüksek olduğu meyvede ayrıca B1,B2 ve de B3 vitaminleri de bulunuyor. Bu B vitaminleri sayesinde sinir sistemine etki ederek düzenli çalışmasını sağlıyor.

Kalsiyum yönünden de zengindir. Bu sebeple de kemik ve diş sağlığı açısından da önem arz ediyor.

Kamkat Meyvesini Kabuğu ile Tüketiniz

Uzmanla kamkat meyvesinin şifa kaynağını olduğunu belirtirken özellikle kabuğu ile tüketilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Kabuğu ile tüketilen meyve vücudun drencini arttırarak hastalıklara karşı kalkan oluşturuyor.

kamkat meyvesi

kamkat meyvesi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.