Siğil Nedir?

Siğil, genel olarak deride ortaya çıkan viral enfeksiyonlardan birisidir. İyi huylu tümör olarak da adlandırılan siğiller vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilirler. Derinin üst yüzeyinde yer alan hücreleri etkileyerek aşırı keratin üretimine de yol açabilirler.

Genel olarak görünümü ile kişilere problem yaratan siğiller bayanlarda genital bölgelerde meydana geldiği zaman kanser riski taşıyabilir.

Siğil bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Büyük bir ihtimal ile siğil meydana geldiyse bunu bulaşıcı yollar ile vücudunuza aldığınız virüslerden dolayı yaşıyorsunuz demektir.

Siğilin Zararları Neler?

Siğil Nedir?

Siğiller en başta görüntü olarak kişilere sıkıntı yaratırlar. Genital bölgelerde meydana geldiği zaman ise kansere sebep olabilirler. Özellikle genital bölgede meydana gelen siğillerin hızlı ve güvenilir yöntemler uygulanarak tedavi edilmesi gereklidir.

Genital bölgede siğil olduğu durumlarda bayanların vakit kaybetmeden doktora gitmesi ve 6 ayda bir kontrole uğraması gereklidir.

Siğil duruma göre ağrıya da yol açabilir. Vücuda baskı uygulandığında, ayak altında ve eklem yerlerinde çıkan siğiller ise o bölgelerde yoğun bir ağrıya yol açabilir.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir