Sivilce Kızarıklıklarına Aspirin Maskesi

Cilt üzerinde oluşan sivilceler özellikle el ile oynandığında bazı izler bırakır. Bu izler görüntü olarak hoş durmaz. Sivilce lekelerinden mucizevî yöntemle kurtulmanız mümkün. Aspirin, sivilce izlerini yok etme konusunda çok etkilidir.

sivilce lekeleri

sivilce lekeleri

Sivilce İçin Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

1 ya da iki aspirini ezin ve iyice toz haline getirin. İçine 2 damla su ekleyin ve bulamaç haline getirin. Bu tarz maskeleri uygulamadan önce cildinizin mutlaka temiz olması önemli. Sivilce kızarıklığı olan yerlere sürüp, 15 dakika bekletmeniz yeterli. Daha sonra ılık bir su ile yıkayın. Bu karışımı haftada bir yapmanız önerilir. Hassas ciltler bazı durumlarda aspirine alerjisi olabilir. Bu durum için kulağın arka bölümünde önce denemeleri uygun olur.

sivilce maskesi

sivilce maskesi

Sivilce izleri hemen geçmez. Bu tarz maskeleri düzenli yapmanız gerekir. Çay ağacı yağı da sivilce izleri üzerine sürebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar ellerinizle sivilceleri sıkmamaya çalışın. İz kalmaması için en doğal yöntem maskelerle geçirmek. Sivilce sorunu yaşayanlar özellikle yağlı kremlerden kaçınmalı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.