Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Yüz bölgesinde gün içerisinde maruz kalınan çevresel faktörlerden dolayı zaman içerisinde siyah ve koyu renkli noktalar meydana gelmektedir. Yüz bölgesi dışında vücudun çeşitli yerlerinde de meydana gelebilen bu noktalar, gözeneklerin yağ toplaması sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

siyah nokta

siyah nokta

Cilt üzerinde meydana gelen bu siyah noktaları temizleyebilmek için ise doğru kozmetik ürünlerinin kullanılması gereklidir. Sabah ve akşam cildinize uygun ve güvenilir bir markanın kaliteli yüz temizleme ürününü uyguladıktan sonra cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz.

Günlük Cilt Bakımı ve Peeling Uygulayın

Sabah ve akşam günlük olarak yaptığınız bu cilt temizliği dışında haftada birkaç kere peeling ve düzenli olarak buhar banyosu yapmanız da siyah noktalarınızdan kurtulmanız için etkili yöntemler arasındadır.

siyah noktalar nasıl temizlenir

siyah noktalar nasıl temizlenir

Buhar banyosunu evinizde hazırlayabilmek için sıcak suyu geniş bir kaba koyarak başınıza bir havlu örtün. Yüzünüzü buhara tuttuğunuz zaman siyah noktalarınız daha belirgin bir hal almaya başlarlar. İğnesini çıkarttığınız bir şırınga yardımı ile siyah noktalarınızı çekerek alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında ise yüz bakım ürünleri kullanarak temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir