Sokaktan Gelen Esinti: Sokak Modası

Son zamanlarda fazlaca duyar olduğumuz yeni bir kavram ortaya çıktı; sokak modası. Yıllardır aklımıza kazınan moda kavramı böylelikle yavaş yavaş değişmeye başladı. Ünlü tasarımcıların ve büyük stüdyoların modanın yıllardır nabzını tuttuğunu biliriz fakat sokak modası bu inancı bir nebze değiştirmiş durumda.

sokak modası

sokak modası

Sokağın Özgür Dokunuşu

Sokak modası sıradan insanların, kendi eğilimleri ile yönlendirilen geniş yelpazeye sahip bir akım. Tek bir tür veya tarza indirgenemeyecek kadar geniş. Birçok akımı dilediğince bir araya getiren, özgürce birleştiren ve gençliğin coşkusu ve kıpırtısıyla beslenen özgün ve giderek büyüyen bir akım. Özellikle metropol şehirlerde ortaya çıkan sokak modası gençlerin birbirlerinden de esinlenmesiyle ortaya çıkıyor, ve kentin sokaklarıda rengarenk bir rüzgar estiriyor.

sokak modası

sokak modası

Ünlü tasarımcılarında bu değişimi fark etmiş olduklarını görüyoruz. Birçok tasarımcının sokakta atan kalbi yakalayarak, kendi koleksiyonlarında sokaktan gelen esintileri sıklıkla kullandığına şahit oluyoruz. Sokağın verdiği özgürlük tasarımlara da yansımış durumda.

sokak modası

sokak modası

Yırtık kotlardan deri ceketlere, püsküllü t-shirtlerden cıvıl cıvıl çiçek motiflerine her tarza uygun bir modelin bulunduğu ve herkesin kendini rahatça ifade edebildiği, kendi sanatını yaratabildiği oldukça özgür bir alan. Görünüşe göre birçok kesimi etkisi altına almış ve bu etkiyi de kolay kolay kaybedeceğe benzemiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.