sosyal Medya Bağımlılığı Nedir?

Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal medya adı altında her ne kadar insanları birbirine yaklaştıran ağlar olarak görülse de aksine kişileri asosyalleştiren ve yaşam alanlarını daraltan unsurlardır. Akıllı telefonlar ile birlikte sadece bilgisayar ortamında kalmayıp her an yanımızda taşıdığımız sosyal medya, her saniye bilinçaltına baskı kurarak iletişimde olmanın yollarını arar.

bağımlılık

bağımlılık

Kısa sürede kişi farkında olmasa bile bağımlılık haline gelen bu durum, tedbir alınmadığı takdirde ileride meydana gelecek olan psikolojik sorunların habercisi oluyor. Peki, bu bağımlılıktan kurtulmak ve hayatı sokaklarda, yakın çevre ile yaşamak mümkün müdür?

sosyal medya

sosyal medya

Sosyal Medya Bağımlılığında Kurtulmanın Yolları

Hayatınızı sadece eviniz ve odanız arasına sıkıştırmaya neden olan sosyal ağ bağımlılığından kurtulmanız mümkündür. Bunun öncelikle yapmanız gereken şey arkadaşlarınız ile eğlenebileceğiniz ve daha çok vakit geçirebileceğiniz planlar yapmak olmalıdır.

sosyal medya bağımlılığı

sosyal medya bağımlılığı

Bunun yanı sıra aileniz ile günlük olarak yapacağınız küçük programlar sosyal ağları bir nebze de olsa unutmanıza yarar sağlayacaktır. Bu konuda kendinizi zorladığınız halde bu sorundan kurtulamıyorsanız uzman bir doktordan yardım almanız işinizi kolaylaştırabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.