Spor Yaparken Kalbe Dikkat

Spor insan hayatının en büyük gerekliliklerinden biridir. Vücudu dinç tutar ve daha az yorulmayı sağlar. Kaslar güçlenir ve çok sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz ama her şey dozunda güzeldir. Spor çok yararlı ve yapılması gereken bir şeydir ama abartmamak gerekiyor. Spor yaparken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Etmediğiniz takdirde kalp sıkıntıları yaşayabilirsiniz.

Mola Verin

Çoğu insanın yaptığı hata spora yanına su almadan gitmektir. Her zaman yanınızda en az bir şişe su bulundurmanız gerekiyor. Boynunuzda havlunuz elinizde de suyunuz kesinlikle olmalıdır. Spor yaptığınız sürece terlemeniz olağan bir durumdur. Her mola verdiğinizde terinizi silin. Mola da çok gerekli bir şeydir.

Spor Yaparken Kalbe Dikkat

Spor Yaparken Kalbe Dikkat

Molasız spor yapmak size sadece zarar verir. Bitkin, yorgun ve halsiz bir görünüm o kadarda iyi bir şey değildir. Kabul yorulmak bu işin doğasında var. Yorularak karşılığını alacaksınız ama abartmayın. Abartırsanız, mola vermeden, su içmeden, terinizi silmeden devam ederseniz bu günden güne kalbinize yansıyabilir. Kalbinizi yormayın. Abartı spor kalp hastalıklarının başlangıcıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir