Stüdyo Dairelerin Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İnşaat sektöründe son dönemlerde yapılan daireler içerisinde tek kişinin kullanılması amacıyla yapılan daireler içerisinde 1+0 daireler en popüler daireler olmuştur. Bu tip dairelerin dekorasyonlarını yaparken fonksiyonel mobilya tercihi yapmak öncelikli şarttır. Stüdyo daireler olarak bilinen 1+0 daireler genellikle 20 metrekare alanlara oluşturulmuş dairelerdir.

stüdyo daire

stüdyo daire

Stüdyo dairelerde mutfak, yatak odası ve oturma odaları hepsinin bir arada barındıran dairelerdir. Genellikle bekar yaşayan öğrencilerin tercih ettiği bu tip dairelerde kullanılan mobilyalar açık renkte olmalıdır. Stüdyo dairelerde duvar ve mobilya renkleri beyazın yanı sıra mavi, sarı, gri, pembe ve yeşilin uçuk tonları olmuştur. Stüdyo dairelerde ışık ve derinlik oluşturulması için evin birçok alanına ayna yaptırabilirsiniz.

Stüdyo Dairelerde Mobilya Seçimi

1+0 daireler yatak odasını içerisinde barındıran daireler olduğu için ağırlıklı olarak kullanacak kanepeler yatak özellikli olması gerekir. Aynı zamanda dilerseniz hem yatak alanını hem de oturma alanını dilediğiniz gibi ayrı ayrı yapabilirsiniz. Yatak ve oturma odasını birbirinden ayırmak için ev içerisinde perde, paravan ve dolap yardımıyla ayırma işlemini yapabilirsiniz. 1+0 dairelerin mobilya seçiminde öncelikli olarak eşya alacağınız alanının metrekaresini iyi bilmek gerekir.

daire dekorasyon

daire dekorasyon

En azından alışveriş yaparken ölçü olarak ölçüye göre mobilya alabilirsiniz. Tasarım olarak şık olan mobilyalar aynı zamanda fonksiyonel ve konforlu olmalıdır. Ev içerisinde gereksiz veya çok fazla eşyanız var bu gereksiz kalabalıktan kurtulmak istiyorsanız, raf sayısı fazla olan mobilya alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir