Su Hayattır ve Bolca İçmeniz Gerekir

Su, hayattır. Su, insanın temel içeceğidir ve yaşam kaynağıdır. Uzmanların sürekli olarak her fırsatta söylediği gibi bol su tüketmek beraberinde sağlıklı bir vücudu getirir. Hal böyle olunca da, su içmemek için bahane üretmek yerine, su içmek için binlerce sebepten birini kendinize ilke edinebilirsiniz.

Günde En Az 8 Bardak Su İçin

Su Hayattır ve Bolca İçmeniz Gerekir

Su Hayattır ve Bolca İçmeniz Gerekir

Bazı çevrelerce bol su içmek demek, kişinin diyet yaptığı ve kilo verme aşamasında olduğu anlamına geliyor. Oysa bu baştan aşağıya yanlış bir algıdır. Bir kere diyet yapın ya da yapmayın her gün günde en az 8 bardak su içiyor olmanız gerekir. Bu vücudunuzun günlük ihtiyacı olan bir miktardır.

Bunun yanı sıra bir de diyet yapıyorsanız, her zamankinden biraz daha fazla su içmeniz metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacak ve bu da hızı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bunun için gün içinde 2,5-3 litre su içmeniz gerekir. Üstelik bol su sadece metabolizmanıza değil, cildinize da faydalıdır. Yani kuru bir cilde ya da kuru ve mat saçlara sahipseniz, bol su içerek bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.