Su ve Enerji Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Hayat şartları, ekonomik sıkıntılar nedeniyle gün geçtikçe zorlaşıyor ve ödenmesi gereken bir sürü fatura bir kenarda bekliyor. Özelikle ısınma, su ve elektrik faturalarının yüksek geldiği ülkemizde yaşamak için ihtiyaç duyulan suyu ve enerjiyi çok daha tasarruflu kullanmak gerekiyor.

Yüklü Faturalardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Su tasarrufu yapmak aslında oldukça kolay ve evdeki birkaç noktaya dikkat edilirse her ay daha düşük tutardaki su faturalarını görmek mümkün. Bunun için su harcayan ve en çok kullanılan eşyalardan biri olan sifonun içerisine, plastik bir şişe koyulabilir. Çünkü plastik yerin kapladığı yer sayesinde, sifona daha az su dolar ve böylece daha az su kullanılır.

Su ve Enerji Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Su ve Enerji Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Dişler fırçalanırken ya da bulaşığı köpükleme esnasında musluk, mutlaka kapalı durumda olmalıdır. Ayrıca muslukların ucuna takılacak yağmur suyu filtresi ile musluk ucundan daha az su akması sağlanabilir.

Kettle, en çok elektrik tüketen aletlerden biridir. BU yüzden kullanılmadığında düğmesi mutlaka kapatılmalı ve içerisinde gereğinden fazla su ısıtılmamalıdır. Bu sayede hem su, hem de elektrik tasarrufu yapılmış olur.

Çamaşır ve bulaşık makineleri tam kapasite çalıştırılmalı ve bulaşıklar mümkünde hep makinede yıkanmalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.