Teknoloji Modanın Hizmetinde

Günümüzde artık akıllı giysiler tasarlanıyor. Bu duruma en güzel örneklerden bir tanesi, nano kıyafetler. Bu kıyafetler ile sınırlı kalmayan tasarımcılar, moda ve akıllı teknoloji için bir araya geldiler.

moda sayfaları

moda sayfaları

İşletim sistemi üreten bir firma olan Intel firması, akıllı ve giyilebilir giysiler tasarlamak ve üretmek için, sektörün öncü moda firmaları ile bir araya geldi.

Akıllı Kıyafetler

Geçtiğimiz zamanlarda, leke tutmayan ve kendisini temizleyen kıyafetlerin prototipleri piyasaya tanıtıldı.

Bu kıyafetlerden ilham alan Intel firması, tüketicilerin giyebileceği kıyafetlerin, teknolojiye uyumlu olması yanında, daha işlevsel olması gerektiğini belirtiyorlar. Tabi ki tasarlanan kıyafetlerin şık bir tasarım olması gerektiğini de belirtiyorlar.

moda takip

moda takip

Yakın zamana kadar, kir tutmayan kıyafetleri gördük. Özellikle iş dünyası için tasarlanan bu kıyafetler daha çok takım elbise formatında hazırlanmıştı.

Intel ve ileri gelen modacıların tasarlayacağı kıyafetler; kıyafeti giyecek olan kişinin, vücut ısısını ölçebilecek ve kayıt altına alabilecek, kalp ritmini takip edebilecek, vücutta oluşan ter miktarına göre kendisini ayarlayabilecek türden teknolojilerin kıyafetlere uygulanması öngörülüyor. Şimdilik sadece bu tür kıyafetleri hayal edebiliriz, ancak ilerleyen zamanlarda gerçekleşmesi çok kuvvetli gibi görünüyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir