Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz ve ışıltılı bir cilde sahip olmanın en önemli sırrı düzenli cilt bakımını yapmaktır. Cilt bakımı ile birlikte cildin temizliği de sağlandığı için mükemmel bir cilde kısa sürede bu yöntemleri uygulayarak sahip olabilirsiniz.

Sabah ve akşam başta olmak üzere cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın. Yüzünüze nemlendirici sürerken ise 5 dakika boyunca hafif dokunuşlar ile masaj yapın. Göz bölgesine bu masajı uygulayarak yüzünüzdeki kırışıklıkların dağılmasını da sağlayabilirsiniz.

doğal ten

doğal ten

Doğal Ten Nasıl Elde Edilir?

Fondöten denerken elinize sürmek yerine çenenize sürerek deneyebilirsiniz. Elinizin rengi yüz kısmınıza göre daha koyu olduğu için renk tonunu tam olarak elinize sürerek algılayamayabilirsiniz.

Ten makyajınızı yaparken nemlendiriciler ile birlikte primer da uygulayın. Renklerin dağıldığı ve bozulduğu yerlere yağsız fondöten sürerek kötü görünümün dağılmasını sağlayın. Göz altı, dudak ve burun bölgesine ise kapatıcı uygulayabilirsiniz. Son olarak üstüne pudra sürerek ise mükemmel bir ten rengini sahip edebilirsiniz.

makyaj

makyaj

Doğal bir ten elde edebilmek için parlatıcı ve nemlendirici özelliklere sahip kozmetik ürünler almaya da özen gösterin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.